پاسخ به چنین سوالاتی بصورت اصولی در حوزه دانشی به نام تشخیص و درمان اختلالات جنسی نیست اما از آنجا كه پاسخ ندادن به چنین سوالاتی میتواند منجر به اختلالات جدی در این زمینه بیانجامد خود را ناچار از آن میدانیم كه به این سوالات نیز پاسخ گوییم.

 

  1. اولین موضوعی كه خوب باید به آن توجه كنید این است كه از دید من رابطه جنسی به قبل و بعد از ازدواج تقسیم نمیشود. ازدواج ممكن است یك مفهوم اعتباری قانونی داشته باشد كه عبارت است از ثبت پیوند زناشویی در دفترخانه رسمی در یك ساعت و روز و ماه و سال خاص. اما ازدواج دارای یك مفهوم حقیقی نیز هست كه ماهیت لحظه ای ندارد و در یك ثانیه و دقیقه و ساعت و روز خاص حادث نمیشود. از این نظر ازدواج یك رابطه دوطرفه پویا (بقول خارجی ها دینامیك) است كه مدام در حال توسعه یا قهقراست. این رابطه از لحظه تمایل شما به جفت تان شروع میشود و تا لحظه قطع كامل رابطه ادامه می یابد. از این رو وقتی شما با شخصی رابطه عاطفی- جنسی را شروع میكنید "در حال ازدواج" با وی هستید. حالا یا این رابطه توسعه و ادامه پیدا میكند یا كم كم قطع میشود. در اینصورت شاید شما دوست داشته باشید كه با سه دیدگاه مختلف در رابطه با این رابطه آشنا شوید.

  2. اولین دیدگاه دیدگاه دانش است. از دید دانش نوین جنسی رابطه شما یا سالم است یا ناسالم. رابطه سالم رابطه ایست كه به توسعه توانایی های جسمی و روحی شما كمك میكند، لذت آور و ارضاء كننده است و باعث كاهش تنشها و اضطرابات و افسردگی های شما میشود. چنین رابطه ای با بدست آوردن دانش و مهارت های جنسی لازم در این رابطه قابل پیش بینی است.

  3. دومین دیدگاه دیدگاه مذهب و شرع است. از دیدگاه مذهبی یك رابطه كه براساس توافق دوطرفه و درنظر گرفتن نیازهای دوطرفه و به اصطلاح بر اساس حسن معاشرت باشد اخلاقی و درست و در غیراینصورت غیراخلاقی و نادرست است. از نظر شرع فقه اسلام شیعی، تنها مسئله ای كه مهم است خواست شما برای داشتن یك رابطه عاطفی- جنسی با جفت تان (قصد انشاء) و تعیین مبلغ معین (بعنوان مهریه) و طول مدت این رابطه است (كه میتواند مشخص یا در اختیار و خواست مرد و یا زن) باشد. رابطه عاطفی جنسی كه واجد این شرایط باشد با ذكر كلمات معین شرعی و در غیراینصورت غیرشرعی است.

  4. اما مهمترین مسئله ای كه شما هم درباره ان شبهه داشتید دیدگاه سنت و اهمیت آن در زندگی مدرن امروزی است. از نظر سنت و بطور سنتی محل درآمد و پشتوانه مالی یك زن برای ادامه زندگی از ناحیه ارائه خدمات جنسی است كه به مردان دارد. در غیراینصورت هم بصورت سنتی كار تولیدی و خدماتی دیگر در مشاغل معمولی با اجازه متعلق به شوهر است (توجه كنید این دیدگاه سنتی است). همانطور كه خود شما هم اشاره كردید آشنایی با تحولات قرن بیستم و مختصات زندگی مدرن آنگونه كه در كشورهای پیشرفته صنعتی ترسیم شده است با الزامات و نیازها و توقعات جدید همراه شده است. یكی از حوزه های مهمی كه تحول قابل توجهی در آن صورت گرفته مسئله شغل و درآمده خانمهاست. در این تقابل سنت ضمن چانه زنی با مدرنیته خواهان آن است تا ضمن حفظ منابع درآمد سنتی (به نام مهریه، نفقه و یا هر نام و عنوان دیگر) از مزایای زندگی نوین و درآمد شاغل شدن در مشاغل جدید هم بهره مند شود. به زبان ساده تر شما وارد عصر مدرنی شده اید كه شاید مایل باشید درآمد خود را با داشتن شغل جدید و غیرسنتی در جامعه جدید بدست آورید اما سنت همچنان به موثر و مفید بودن چنین پشتوانه ای شك دارد و در تلاش است تا همچون گذشته از بكارت جنسی زن (بعنوان كالای دارای معادل ریالی در بازار) بعنوان یك سرمایه سنتی برای آینده دختران حفاظت كند. باز بعبارت ساده تر از آنجا كه خرج شما را باید در آینده شوهر پولداری تقبل كند كه احتمالاً دست نخوردگی جنسی شما از معیارها مهم برای تقبل چنین تعهدی است. قطعاً نپذیرفتن چنین فرضیه ای از سوی نسل جدید مسئله ای است كه به خودشان ارتباط دارد. یادتان باشد كه با بدست اوردن هر امتیازی ممكن است شما امتیازی را از دست بدهید و برعكس با از دست دادن هر امتیاز امكان بدست اوردن امتیاز جدیدی وجود دارد. طبیعتاً خطر كردن در این زمینه قبل از هرچیز نیاز به داشتن دانش كامل از تمام ابعاد آن و پذیرفتن تمام تبعات احتمالی آن است .


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات